Мова

Останні коментарі

  Інститут

  ВСТУП 2022

  Інститут геодезії Національного університету “Львівська політехніка” – єдиний у державі спеціалізований заклад вищої освіти, який готує фахівців із геодезії. В інституті сформувалася відома у світі та визнана в Україні наукова геодезична школа, працюють близько 20 професорів, докторів наук і понад 40 доцентів, кандидатів наук. Серед керівників підприємств та організацій геодезичної галузі України переважають випускники Інституту геодезії. Навчальний процес забезпечують шість кафедр: кафедра геодезії, кафедра інженерної геодезії, кафедра кадастру територій, кафедра фотограмметрії та геоінформатики, кафедра вищої геодезії та астрономії й кафедра картографії та геопросторового моделювання.

  Викладання геодезії розпочалося майже одразу ж після заснування у 1816 р. Львівської політехніки (тоді Реальної школи). З червня 1871 р. у Політехніці почала працювати перша в Україні кафедра геодезії і сферичної астрономії, а у 1878 р. на кафедрі відкрили астрономічну обсерваторію. З 1886 р. на інженерному відділенні відкрили курси геометрів, які започаткували геодезичну спеціальність. У 1901 р. з ініціативи професора Вацлава Ласки створено сейсмічну станцію, а в 1921 р. на інженерному факультеті Львівської політехніки відкрито геодезичне відділення з трьома кафедрами.

  У січні 1945 р. утворено єдиний в Україні геодезичний факультет у складі кафедр: геодезії, вищої геодезії, астрономії, фотограмметрії і кафедри картографії. В 1952 р. геодезичний факультет об’єднали з кафедрами геологічного профілю нафтового факультету і перейменували на геологорозвідувальний. У 1956 р. відкрито нову аерофотогеодезичну спеціальність і розпочато підготовку інженерів-аерофотогеодезистів та інженерів-геодезистів на заочній формі навчання. У весняному семестрі 1958/59 навчального року геологорозвідувальний факультет було розформовано та на основі геодезичних кафедр створено геодезичний факультет.

  2001 р. на базі геодезичного факультету Національного університету “Львівська політехніка” утворено Інститут геодезії, у якому сьогодні навчається за денною та заочною формами понад 1000 студентів.

  Основний науковий напрям досліджень Інституту геодезії — моніторинг навколишнього середовища методами геодезії, геодинаміки, дистанційного зондування та математичного моделювання.

  Випускники Інститути геодезії мають можливість продовжити навчання в аспірантурі та докторантурі.

  В Інституті геодезії діє спеціалізована вчена рада Д.35.052.13 із правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук та кандидата технічних наук за спеціальностями:
  05.24.01 – геодезія, фотограмметрія і картографія;
  05.24.04 – кадастр і моніторинг земель.

  Інститут геодезії щорічно організовує міжнародну конференцію “Геофорум” та міжнародну конференцію для молодих вчених “Geoterrace”.

  Інститут геодезії видає міжвідомчий науково-технічний збірник “Геодезія, картографія і аерофотознімання” та науковий журнал “Геодинаміка”, які внесені до наукометричних баз даних Web of Science та Scopus.

   

  Мережа перманентних ГНСС-станцій

  Категорії новин

  Майбутні події

  There are no upcoming Події at this time.

  Календар новин

  Лютий 2023
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Гру    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728  

  Опитування

  Як ви вважаєте, скільки на день необхідно пар для нормального сприйняття інформації?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, картограф , робота
  jooble