Мова

Останні коментарі

  Інститут

  ВСТУП 2021

  Інститут геодезії Національного університету “Львівська політехніка” – єдиний у державі спеціалізований заклад вищої освіти, який готує фахівців із геодезії. В інституті сформувалася відома у світі та визнана в Україні наукова геодезична школа, працюють близько 20 професорів, докторів наук і понад 40 доцентів, кандидатів наук. Серед керівників підприємств та організацій геодезичної галузі України переважають випускники Інституту геодезії. Навчальний процес забезпечують шість кафедр: кафедра геодезії, кафедра інженерної геодезії, кафедра кадастру територій, кафедра фотограмметрії та геоінформатики, кафедра вищої геодезії та астрономії й кафедра картографії та геопросторового моделювання.

  Викладання геодезії розпочалося майже одразу ж після заснування у 1816 р. Львівської політехніки (тоді Реальної школи). З червня 1871 р. у Політехніці почала працювати перша в Україні кафедра геодезії і сферичної астрономії, а у 1878 р. на кафедрі відкрили астрономічну обсерваторію. З 1886 р. на інженерному відділенні відкрили курси геометрів, які започаткували геодезичну спеціальність. У 1901 р. з ініціативи професора Вацлава Ласки створено сейсмічну станцію, а в 1921 р. на інженерному факультеті Львівської політехніки відкрито геодезичне відділення з трьома кафедрами.

  У січні 1945 р. утворено єдиний в Україні геодезичний факультет у складі кафедр: геодезії, вищої геодезії, астрономії, фотограмметрії і кафедри картографії. В 1952 р. геодезичний факультет об’єднали з кафедрами геологічного профілю нафтового факультету і перейменували на геологорозвідувальний. У 1956 р. відкрито нову аерофотогеодезичну спеціальність і розпочато підготовку інженерів-аерофотогеодезистів та інженерів-геодезистів на заочній формі навчання. У весняному семестрі 1958/59 навчального року геологорозвідувальний факультет було розформовано та на основі геодезичних кафедр створено геодезичний факультет.

  2001 р. на базі геодезичного факультету Національного університету “Львівська політехніка” утворено Інститут геодезії, у якому сьогодні навчається за денною та заочною формами понад 1000 студентів.

  Основний науковий напрям досліджень Інституту геодезії — моніторинг навколишнього середовища методами геодезії, геодинаміки, дистанційного зондування та математичного моделювання.

  Випускники Інститути геодезії мають можливість продовжити навчання в аспірантурі та докторантурі.

  В Інституті геодезії діє спеціалізована вчена рада Д.35.052.13 із правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук та кандидата технічних наук за спеціальностями:
  05.24.01 – геодезія, фотограмметрія і картографія;
  05.24.04 – кадастр і моніторинг земель.

  Інститут геодезії щорічно організовує міжнародну конференцію “Геофорум” та міжнародну конференцію для молодих вчених “Geoterrace”.

  Інститут геодезії видає міжвідомчий науково-технічний збірник “Геодезія, картографія і аерофотознімання” та науковий журнал “Геодинаміка”, які внесені до наукометричних баз даних Web of Science та Scopus.

   

  Категорії новин

  Майбутні події

  There are no upcoming Події at this time.

  Календар новин

  Червень 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Тра    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930  

  Опитування

  Де б Ви хотіли пройти літню геодезичну навчальну практику ?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, картограф , робота
  jooble