Мова

Останні коментарі

  Історія кафедри

  Кафедра картографії та геопросторового моделювання має чималу передісторію: у 1968 році на геодезичному факультеті Львівського політехнічного інституту була створена кафедра теорії математичної обробки геодезичних вимірів. Першим її завідувачем став д.т.н., професор Г.О. Мещеряков (1969-1991р.р.). Коло наукових інтересів Г.О. Мещерякова охоплювало космічну та динамічну геодезію, геофізику, астрономію, математичну картографію, прикладну математику. Та головною заслугою професора Г.О. Мещерякова було створення у Львові відомої у світі наукової школи з дослідження гравітаційного поля Землі та планет, досягнення якої широко використовуються в космічній геодезії та геофізиці. Серед відомих учнів Мещерякова – проф. П.М. Зазуляк, проф. О.М. Марченко, проф. А.Л. Церклевич, доц. Ю.П. Дейнека. Одними з найкращих робіт кафедри ТМОГВ були докторська дисертація О.М. Марченка «Моделювання зовнішнього гравітаційного поля Землі на основі теорії потенціалів нецентральних мультиполів» та докторська робота П.М. Зазуляка «Моделювання зовнішнього гравітаційного поля, геометричної фігури та внутрішньої будови Місяця».

  Протягом 1991-2001 рр. кафедру очолював к.ф.-м.н., доцент М.Д. Йосипчук, а у 2001-2009 рр. ‒ д. ф.-м. н., професор П.М. Зазуляк.

  За цей період на кафедрі була захищена кандидатська робота Согора А. Р. «Узгодження параметрів референц-еліпсоїда за даними про регіональне гравітаційне поле» та кандидатська робота Яреми Н.П. «Моделювання системи фундаментальних параметрів Землі на основі геодезичних та астрономічних даних».

  До 2009 року основним науковим напрямом кафедри було математичне моделювання в геодезії, астрономії, геофізиці. У зв’язку з відкриттям спеціальності «Картографія» кафедра стала випускною і змінила назву на кафедру картографії та геопросторового моделювання, яку очолив професор, д.т.н. П.Г. Черняга.

  Серед наукових здобутків кафедри цього періоду – захист кандидатської дисертації В.І. Нікулішина на тему «Моделювання особливостей гравітаційного поля та внутрішньої будови Місяця методом вейвлет-аналізу» (2015р.) та захист докторської дисертації М.М. Фиса на тему «Застосування супутникових та наземних даних для побудови моделей гравітаційного поля Землі» (2016 р.).

  З 2016 року кафедрою керує д. геогр.н. Р.І. Сосса.

  Завдання кафедри на сучасному етапі – підготовка фахівців з добрими знаннями картографічного методу досліджень, геоінформаційних технологій, адже за електронною картографією, веб-картографуванням, створенням веб-порталів – майбутнє.

   

  Категорії новин

  Календар новин

  Грудень 2018
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Лис    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  

  Опитування

  Як ви вважаєте, скільки на день необхідно пар для нормального сприйняття інформації?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, робота
  jooble