Мова

Останні коментарі

  Історія кафедри

  Кафедра картографії та геопросторового моделювання має чималу передісторію: у 1968 році на геодезичному факультеті Львівського політехнічного інституту була створена кафедра теорії математичної обробки геодезичних вимірів. Першим її завідувачем став д.т.н., професор Г.О. Мещеряков (1969-1991р.р.). Коло наукових інтересів Г.О. Мещерякова охоплювало космічну та динамічну геодезію, геофізику, астрономію, математичну картографію, прикладну математику. Та головною заслугою професора Г.О. Мещерякова було створення у Львові відомої у світі наукової школи з дослідження гравітаційного поля Землі та планет, досягнення якої широко використовуються в космічній геодезії та геофізиці. Серед відомих учнів Мещерякова – проф. П.М. Зазуляк, проф. О.М. Марченко, проф. А.Л. Церклевич, доц. Ю.П. Дейнека. Одними з найкращих робіт кафедри ТМОГВ були докторська дисертація О.М. Марченка «Моделювання зовнішнього гравітаційного поля Землі на основі теорії потенціалів нецентральних мультиполів» та докторська робота П.М. Зазуляка «Моделювання зовнішнього гравітаційного поля, геометричної фігури та внутрішньої будови Місяця».

  Протягом 1991-2001 рр. кафедру очолював к.ф.-м.н., доцент М.Д. Йосипчук, а у 2001-2009 рр. ‒ д. ф.-м. н., професор П.М. Зазуляк.

  За цей період на кафедрі була захищена кандидатська робота Согора А. Р. «Узгодження параметрів референц-еліпсоїда за даними про регіональне гравітаційне поле» та кандидатська робота Яреми Н.П. «Моделювання системи фундаментальних параметрів Землі на основі геодезичних та астрономічних даних».

  До 2009 року основним науковим напрямом кафедри було математичне моделювання в геодезії, астрономії, геофізиці. У зв’язку з відкриттям спеціальності «Картографія» кафедра стала випускною і змінила назву на кафедру картографії та геопросторового моделювання, яку очолив професор, д.т.н. П.Г. Черняга.

  Серед наукових здобутків кафедри цього періоду – захист кандидатської дисертації В.І. Нікулішина на тему «Моделювання особливостей гравітаційного поля та внутрішньої будови Місяця методом вейвлет-аналізу» (2015р.) та захист докторської дисертації М.М. Фиса на тему «Застосування супутникових та наземних даних для побудови моделей гравітаційного поля Землі» (2016 р.).

  З 2016 року кафедрою керує д. геогр.н. Р.І. Сосса.

  Завдання кафедри на сучасному етапі – підготовка фахівців з добрими знаннями картографічного методу досліджень, геоінформаційних технологій, адже за електронною картографією, веб-картографуванням, створенням веб-порталів – майбутнє.

   

  Категорії новин

  Майбутні події

  There are no upcoming Події at this time.

  Календар новин

  Березень 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Лют    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Опитування

  Чому Ви поступили на геодезію?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, картограф , робота
  jooble