Мова

Останні коментарі

  Науково-дослідна робота викладачів

  Основний науковий напрям кафедри – моніторинг фізичної поверхні Землі та її атмосфери на основі аналізу результатів сучасних наземних і супутникових вимірювань. Наукову діяльність на кафедрі забезпечують 5 професорів, докторів наук, 4 доценти, кандидати наук та 5 асистентів, 4 з яких кандидати наук. Науково-дослідні підрозділи – лабораторії: НДЛ-18, ГНДЛ-93, ГНДЛ-97.

  До практичних проблем сучасної геодезії, розв’язанню яких надається першочергові пріоритети на кафедрі, відносяться:

  • Визначення місцеположення пунктів (їх тривимірних координат) у глобальному, регіональному та локальному масштабах, які, зокрема, дають змогу отримати високоточну інформацію про деформації земної поверхні.
  • Визначення гравітаційного поля Землі і його варіацій з часом.
  • Визначення та моделювання геодинамічних явищ на основі даних з мереж референцних GNSS-станцій.
  • Визначення топографічної поверхні Світового океану методами супутникової альтиметрії, зокрема для вивчення її вікових і сезонних змін в часі та інверсія даних альтиметрії в поле аномалій сили тяжіння.
  • Створення, згідно пропозиції IAG в 2007р., так званих глобальних геодезичних обсерваційних систем (GGOS) з надвисокою відносною точністю вимірів 1:1000,000,000 (які базуються на космічних технологіях типу VLBI, SLR/LLR, GNSS, DORIS, методах радарної та лазерної альтиметрії, спеціальних супутникових місіях з визначення гравітаційного поля) для постійного моніторінгу Землі як планети з метою попередження таких явищ, як, наприклад, цунамі в районі Індійського океану.

  Наукова робота кафедри та ГНДЛ направлена на розв’язування наступних задач:

  • Визначення деформації земної поверхні в регіонах Українських Карпат і Антарктичної станції «Академік Вернадський» на базі GPS-приймачів (проф. К.Р.Третяк, проф. Ф.Д.Заблоцький)
  • Проведення науково-дослідних робіт з побудови та розповсюдження планової референцної системи координат УСК2000, підготовка робіт зі встановлення висотної системи України (проф. С.Г.Савчук, проф. О.М.Марченко)
  • Високоточне визначення гравітаційного поля Землі та моделі геоїда для регіону України і Молдови в межах міждержавної угоди про демаркацію Україно-Молдавського кордону.
  • Забезпечення функціонування двох перманентних GPS станцій кафедри (проф. Ф.Д.Заблоцький, проф. С.Г.Савчук)
  • Участь у Центрально-Європейських регіональних геодинамічних проектах CERGOP і CERGOP-2 (координатор від України проф. Ф.Д. Заблоцький)
  • Проведення багаторічних робіт з визначення місцеположення пунктів методами GPS дало змогу в 2006р. запропонувати проект GPS-мережі активних референцних станцій в регіоні і у 2008-2009 р.р. успішно його реалізувати, а у 2010 р. розповсюдити його на всю Західну Україну (проф. С.Г.Савчук, проф. К.Р.Третяк).

  Наукові та науково-технічні результати, отримані на кафедрі внаслідок проведення низки робіт державного масштабу на сучасному міжнародному рівні, оскільки в Україні саме кафедра ВГА має величезний досвід розв’язування комбінації високоточних задач фізичної геодезії, супутникової геодезії і геодинаміки на основі фундаментальних розробок оригінального програмного забезпечення для їх математичної обробки.

   

  Категорії новин

  Майбутні події

  There are no upcoming Події at this time.

  Календар новин

  Березень 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Лют    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Опитування

  Де б Ви хотіли пройти літню геодезичну навчальну практику ?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, картограф , робота
  jooble