Home » Університет » Інститут геодезії Львівської політехніки — переможець тендеру на виконання робіт із впровадження на території України Європейської системи висот

Мова

Останні коментарі

  Інститут геодезії Львівської політехніки — переможець тендеру на виконання робіт із впровадження на території України Європейської системи висот

  logo_nulp2_ukr

  Нещодавно ІГДГ переміг у тендерних закупівлях Prozorro на виконання тематики щодо зв’язків нівелірних мереж України та Польщі. Запланований комплекс високоточних супутникових та геодезичних вимірів вартістю 2.5 млн грн має не тільки вагоме економічне, але і стратегічне й політичне значення.

  Кінцевою метою геодезичних робіт є прийняття КМ України постанови з впровадження на території України нової високоточної системи висот — UELN/EVRS2000 (Об’єднана європейська нівелірна мережа/Європейська вертикальна референцна система 2000 року). Впровадження нової системи висот заплановано з 1 січня 2023 року.

  UELN/EVRS2000 є основною висотною системою відліку на території Європи, відповідно до рекомендацій Eurocontrol (безпека повітряного руху) та EuroGeographics (Європейська асоціація національних картографо-геодезичних та кадастрових служб). Саме тому актуальні питання узгодження висотної основи України зі сучасними стандартами в цій галузі.

  Введення та розповсюдження на території України системи висот UELN/EVRS2000 сприятиме інтеграції України в європейську економічну систему, участі в міжнародних наукових дослідженнях глобальних екологічних і геодинамічних процесах, вивченні фігури Землі і гравітаційного поля.

  На сьогодні в Україні діє Балтійська система висот 1977 року, яку використовують для складання топографічних карт і планів та забезпечення потреб усіх галузей економіки, оборони країни та національної безпеки держави. Вихідним пунктом нівелірної мережі, яка поширює Балтійську систему висот, є нуль Кронштадтського футштока (Росія).

  Проте Балтійська система висот 1977 року  морально застаріла, оскільки вона не має безпосереднього зв’язку з Європейською вертикальною системою висот, до того ж, не адаптована до Європейської гравіметричної рівневої поверхні. Відсутня можливість поновлення висотних вимірів відносно Крондштандтського футштока. Тому альтернативним є входження нівелірної (висотної) мережі України до Об’єднаної європейської нівелірної мережі (UELN), що забезпечить впровадження високоточної Європейської вертикальної референцної системи висот UELN/EVRS2000 на території України.

  Коли був створений Європейський Союз, в Європі виникла потреба в єдиній системі висот. Щоб подолати відмінності між своїми національними системами висот, країни Євросоюзу зв’язали свої системи висот в рамках UELN (Об’єднаної європейської висотної мережі). Нуль Амстердамського футштоку  було обрано як нульову точку для цієї європейської висотної  системи з назвою EVRS (Європейська вертикальна система відліку).

  Угода про асоціацію між Україною і Євросоюзом, що набула повної міжнародно-правової чинності 1 вересня 2017 року, на сьогодні потребує прискорення інтеграції у світовий та європейський інформаційний простір.

   

  Leave a comment

  Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Категорії новин

  Майбутні події

  There are no upcoming Події at this time.

  Календар новин

  Березень 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Лют    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Опитування

  Чи вважаєте Ви потрібними повторні курси?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, картограф , робота
  jooble