Home » Інститут ІГДГ » З історії космічної ери

З історії космічної ери

Logo_Audytoria

В Інституті геодезії 5 жовтня відбувся черговий семінар Науково-освітнього консорціуму ГеоГеліоАстроФізика, присвячений 60-річчю космічної ери.

Із доповіддю „Від запуску першого штучного супутника Землі до наших днів“ перед науковцями, аспірантами і студентами виступила старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету ім. І. Франка Наталія Вірун. Про сучасне використання штучних супутників Землі в геодезії розповів професор кафедри вищої геодезії та астрономії ІГДГ Львівської політехніки Степан Савчук. Доповідачі доповнили виступи цікавими архівними світлинами.

— Науково-освітній консорціум ГеоГеліоАстроФізика створений два роки тому внаслідок об’єднання діяльності всіх науково-дослідних університетів Львова, які вивчають космос (у Польщі всі інституції з вивчення Космосу об’єдналися близько 10 року тому), — говорить доцент кафедри вищої геодезії та астрономії Любов Янків-Вітковська.— Нині ми можемо провадити спільні дослідження, отримувати наукові ґранти, обмінюватися досвідом. Окрім цього, тепер уже без усяких бюрократичних перепон відправляємо студентів спеціальності „Космічний моніторинг“ на практику до споріднених львівських інституцій, провадимо космічні дослідження у Львові чи Києві.

У рамках консорціуму наразі проходять лише семінари, на яких науковці всіх космічних інституцій доповідають про свої цікаві, сучасні дослідження. Та семінарами обмежуватися не збираються: політехніки пропонують створити групу молодих науковців (студентів, магістрів, аспірантів), які писали б спільні проекти на наукові ґранти, адже нині це ділянка здебільшого старшого покоління науковців.

Катерина ГРЕЧИН