Home » Тижневик "Аудиторія" » Стипендія імені Амелії Ергарт — шанс для молодих науковиць

Мова

Останні коментарі

  Стипендія імені Амелії Ергарт — шанс для молодих науковиць

  Logo_Audytoria

  8 вересня у приміщенні головного корпусу Львівської політехніки Любов Янків-Вітковська, доцент кафедри вищої геодезії та астрономії, провадила інформаційний семінар, присвячений стипендії імені Амелії Ергарт.

  Захід, найперше, був цікавий для дівчат і жінок, оскільки йшлося про можливість і шляхи отримання стипендії, у розмірі 10 000 $ США, яку заснувала і щорічно присвячує її магістранткам або аспіранткам напрямів авіація, аерокосмічні науки, космічна геодезія, астрофізика тощо міжнародна організація Zonta International.

  Zonta International — світова спільнота жінок, заснована у США 1919 року з метою підтримки прав жінок і жіноцтва загалом. Клуби організації є в містах 65-ти країн світу, зокрема у Львові від 2001 року існує Зон- та-клуб „Львів-Замок“, президентом якого є Любов Янків-Вітковська. Пані Любов відповідає також за уже згадану стипендію імені Амелії Ергарт у Зонта-клубах України та Польщі, тому саме вона провадила цей семінар.

  Організація спеціалізується на вагомих проблемах у світі, наприклад, обрізання дівчат у країнах Африки, неосвіченість індійських жінок, проституція в Боснії і Герцеговині тощо. Кошти Zonta International спрямовано на подолання цих проблем, проведення різноманітних освітніх, медичних програм, усе відбувається через представників ООН та ЮНІСЕФ. Амелія Ергарт — перша жінка-пі- лот, перша жінка, яка перелетіла Атлантичний океан. Багато її висотних рекордів були не під силу чоловікам, через що згодом Амелія стала кумиром раннього фемінізму. Ергарт здійснила дві спроби навколосвітнього пере- льоту, друга з яких трагічно обірвала її життя в липні 1937 року: під час перельоту над центральною частиною Тихого океану зв’язок із екіпажем літака раптово зник. На той час пошуково-рятувальна операція, яку розгорнули США, була наймасштабнішою та найдорожчою за всю історію американського флоту, адже були залучені найбільші у світі авіаносії, проте знайти тіла Амелії Ергарт і штурмана Фреда Нунана так і не вдалося. Аби увіковічнити пам’ять жінки, яка у ХХ столітті зробила вагомий вклад у покращення світу й довела, що жінки можуть не лише опановувати „чоло- вічі“ професії, а й перевершувати в них сильну стать, Zonta International створила стипендію, названу на честь Амелії Ергард, призначену для підтримки наукової діяльності молодих жінок.

  Докладніше ознайомитися з інформацією про стипендію і вимоги до оформлення заявки на неї можна на сайті організації https://www.zonta.org. Подати свою кандидатуру на участь можна до 15 листопада 2017 року.


  Анастасія МОЗГОВА

   

   

   

  Leave a comment

  Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Категорії новин

  Календар новин

  Жовтень 2018
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Опитування

  Де б Ви хотіли пройти літню геодезичну навчальну практику ?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, робота
  jooble