Home » Відділ студентських новин » Вроцлав – місце зустрічей!

Вроцлав – місце зустрічей!

Внаслідок співпраці “Львівської Політехніки” з Природничим університетом у Вроцлаві, з 14-24 вересня 12 студентів 3-4 курсів Інституту геодезії проходили навчальну практику у Польщі. Перші чотири дні українські і польські студенти спільно проводили геодезичні роботи у Щелінці Вєлькому (Столові гори). Гірський хребет розташований на шарі пісковику і через механічні пошкодження скелі зміщуються та утворюють численні ущелини, звідки і походить сама назва. Основною метою було прокласти нівелірні ходи першого класу і, внаслідок опрацювання вимірів, визначити величину зсуву гірських масивів за рік. Надзвичайні краєвиди, сонячна погода і дружність поляків сприяли швидкій і веселій співпраці.

Інша частина практики проходила у Відділі Інженерії Картографування Родовищ і Геодезії у Вроцлаві. Відбулась офіційна зустріч з дирекцією Природничого університету. Студентів ознайомили з існуючою системою навчання, показали аудиторії та прилади, якими володіє кафедра. Зокрема дуже зацікавила перманентна станція GPS, де проводяться безперервні вимірювання і в RINEX-форматі передаються дані до приймачів користувача, аналогові стереокомпаратори, які дають можливість після орієнтування знімків одразу отримувати графічні зображення об’єкту в потрібному масштабі. Політехівці приймали участь в роботі з GPS-приймачем, де їм розповідали про його характеристику та можливості, а в комп’ютерних класах, за допомогою спеціальних поляризованих окуляр, розглядали карти у трьохвимірному зображенні.

У вільний час геодезисти гуляли по місту, відвідали найбільший зоопарк Польщі, Вроцлавську Панораму, побували на феєричному фонтанному шоу та фестивалі класичної музики.

Відділ студентських новин (Ярина Ніна)