Home » Тижневик "Аудиторія" » У міжнародних геодезичних змаганнях політехніки здобули “золото”

У міжнародних геодезичних змаганнях політехніки здобули “золото”

Logo_Audytoria

Група студентів Інституту геодезії — Оксана Карашкевич, Андрій Баландюк, Богдан Джуман, Євген Лаврішко, Олександр Лазорко, а також аспірант Роман Ванчура — під керівництвом заступника директора ІГДГ професора Ігора Тревого і доцента Володимира Задорожного проходили практику в інституті “Вища школа Нойбранденбурґ”
    Співпраця між німецьким вишем та Львівською політехнікою розпочалася декілька років тому і з кожним роком зміцнюється. Спочатку ми, українські студенти, познайомилися з викладацьким складом “Вищої школи Нойбранденбурґ”, подякували її ректорові професору Міхові Тойшеру за запрошення. Потім ознайомилися з містом Нойбранденбурґ: його мальовничі куточки, чарівна архітектура, багата історія підкорили наші серця!
    Та оскільки нашим головним завданням було здобути знання й практичні навики з геодезії, то ми, маючи план лабораторних робіт, упродовж тижня працювали над різними завданнями, як гідростатичне нівелювання, GPS-вимірювання в режимі RTK, робота на автоколіматорі, сучасне компарування кодових та штрихкодових рейок, лазерне сканування, моторизоване нівелювання I класу, метрологічна повірка електронних тахеометрів тощо. Ми виконували лабораторні роботи у спеціяльно обладнаних кімнатах і безпосередньо в геодезичних службах. Це дало змогу не тільки ознайомитися з методами та приладами, а й випробувати їх на практиці. Ми працювали з новітніми технологіями й отримали безцінні знання. Перебування за кордоном дозволило зрозуміти важливість знання іноземної мови: з німецькими викладачами та студентами ми спілкувалися тільки англійською.
    Також ми взяли участь у святкуванні геодезичного літа, організованого за підтримки геодезичного товариства (DVW). Під час свята між студентами різних країн проводили геодезичні змагання, в яких нам, представникам Львівської політехніки, вдалося вибороти золото!

Євген ЛАВРІШКО,
    Олександр ЛАЗОРКО,