Home » Інформаційний портал "ZIK" » У Львівській політехніці відкрили нову геодезичну лабораторію

У Львівській політехніці відкрили нову геодезичну лабораторію

Logo_ZIK

Cьогодні, 13 грудня, у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулося урочисте засідання з нагоди відкриття навчально-наукової лабораторії геодезії, геоінформатики та 3D-сканування.

Про це ЗІКу повідомила прес-служба НУ «Львівська політехніка».

Зустріч проходила у рамках проекту TEMPUS (511322–2010-SE-JPCR) «Геоінформаційні технології для сталого розвитку в східних сусідніх країнах».

Проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка» Дмитро Федасюк розповів: «Метою проекту є реформування вищої освіти в галузі геодезії і картографії, вироблення навчальних матеріалів, модернізація освіти, створення Web-ресурсів. TEMPUS – це база для наукових досліджень, кадрове забезпечення науковцями, врешті-решт, це приклад для наслідування іншими університетами. До того ж, така програма є поштовхом для появи якісних студентських робіт. Важливо, що це буде програмне забезпечення в різних цілях, заохочення до створення спільних інститутських команд задля плідної наукової роботи».

Проект триває вже понад рік. В ньому беруть участь шість країн: Швеція, Іспанія, Німеччина, Україна, Молдавія і Вірменія. Таким чином, в науковій діяльності задіяні 12 ВНЗ з різних країн. Зокрема, на конкурсну програму надсилалося близько 500 проектів, 7 з яких було відібрано з України. Для активної творчої наукової роботи були відібрані два українських університети – НУ «Львівська політехніка» та Київський національний університет будівництва та архітектури.

Проректор з наукової роботи НУ «Львівська політехніка» Зорян Піх підкреслив: «Відкриття сучасної лабораторії у нашому університеті – ґрунтовне забезпечення освітніх та наукових досліджень. Це ефективний проект. Він є особливим і почесним для «Львівської політехніки», адже скерований на реформування вищої освіти та координації зусиль різних країн, на участь молодих науковців та викладачів. А реальні тренінги та науково-практичні вишколи (наприклад, один з таких відбувався в червні цього року) допомагають зробити наукову роботу більш продуктивною. Лабораторія – важливий елемент проекту. Її роль важко переоцінити. Це база для підготовки фахівців своєї галузі, підвищення їх кваліфікації, розвиток нових напрямків дослідження і в цілому прикладне значення для держави».

Координатори заходу стверджують, що геодезія у Львові – один з ключових напрямків в Європі. Тому необхідне покращення освіти у цій галузі, а також поєднання геодезії з іншими науками. До того ж, за останні роки попит на фахівців у сфері геодезичних наук суттєво збільшився. У подальшій роботі залишається актуальним запровадження педагогічних методів, модернізація навчальних курсів та дистанційне навчання. У пріоритетних напрямках – вивчення потреб суспільства.