Home » Інформаційний портал "ZIK" » У Львівській політехніці відкрили нову геодезичну лабораторію

Мова

Останні коментарі

  У Львівській політехніці відкрили нову геодезичну лабораторію

  Logo_ZIK

  Cьогодні, 13 грудня, у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулося урочисте засідання з нагоди відкриття навчально-наукової лабораторії геодезії, геоінформатики та 3D-сканування.

  Про це ЗІКу повідомила прес-служба НУ «Львівська політехніка».

  Зустріч проходила у рамках проекту TEMPUS (511322–2010-SE-JPCR) «Геоінформаційні технології для сталого розвитку в східних сусідніх країнах».

  Проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка» Дмитро Федасюк розповів: «Метою проекту є реформування вищої освіти в галузі геодезії і картографії, вироблення навчальних матеріалів, модернізація освіти, створення Web-ресурсів. TEMPUS – це база для наукових досліджень, кадрове забезпечення науковцями, врешті-решт, це приклад для наслідування іншими університетами. До того ж, така програма є поштовхом для появи якісних студентських робіт. Важливо, що це буде програмне забезпечення в різних цілях, заохочення до створення спільних інститутських команд задля плідної наукової роботи».

  Проект триває вже понад рік. В ньому беруть участь шість країн: Швеція, Іспанія, Німеччина, Україна, Молдавія і Вірменія. Таким чином, в науковій діяльності задіяні 12 ВНЗ з різних країн. Зокрема, на конкурсну програму надсилалося близько 500 проектів, 7 з яких було відібрано з України. Для активної творчої наукової роботи були відібрані два українських університети – НУ «Львівська політехніка» та Київський національний університет будівництва та архітектури.

  Проректор з наукової роботи НУ «Львівська політехніка» Зорян Піх підкреслив: «Відкриття сучасної лабораторії у нашому університеті – ґрунтовне забезпечення освітніх та наукових досліджень. Це ефективний проект. Він є особливим і почесним для «Львівської політехніки», адже скерований на реформування вищої освіти та координації зусиль різних країн, на участь молодих науковців та викладачів. А реальні тренінги та науково-практичні вишколи (наприклад, один з таких відбувався в червні цього року) допомагають зробити наукову роботу більш продуктивною. Лабораторія – важливий елемент проекту. Її роль важко переоцінити. Це база для підготовки фахівців своєї галузі, підвищення їх кваліфікації, розвиток нових напрямків дослідження і в цілому прикладне значення для держави».

  Координатори заходу стверджують, що геодезія у Львові – один з ключових напрямків в Європі. Тому необхідне покращення освіти у цій галузі, а також поєднання геодезії з іншими науками. До того ж, за останні роки попит на фахівців у сфері геодезичних наук суттєво збільшився. У подальшій роботі залишається актуальним запровадження педагогічних методів, модернізація навчальних курсів та дистанційне навчання. У пріоритетних напрямках – вивчення потреб суспільства.

   

  Leave a comment

  Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Категорії новин

  Календар новин

  Травень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Кві    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  

  Опитування

  Де б Ви хотіли пройти літню геодезичну навчальну практику ?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, робота
  jooble