Home » Тижневик "Аудиторія" » Хоча надворі осінь і журба, кохання й сміх продовжують життя

Хоча надворі осінь і журба, кохання й сміх продовжують життя

Logo_AudytoriaСтуденти Львівської політехніки традиційно розтягнули задоволення від свого свята — почали відзначати ще 13 листопада (цього дня відбувся перший півфінал фестивалю КВН „Осінь Політехніки”, а 15 листопада — другий), завершать 29 — фіналом „Осені…”. Справжній відпочинок по-студентському!
    Фінал має бути запальний і запеклий
    До того ж фінальний поєдинок заповідається непередбачуваний — практично всі фіналісти показали високий рівень. У першому півфіналі найбільше балів набрала команда ІЕСК „Хай пре” (9,7). Друге місце (з відривом лише 0,3 бала) посіла команда ІГДГ „Навхтема вракаши” (по-закарпатськи „Назавжди разом”) — не лише дотепна, а й надзвичайно запальна (особливого колориту студентам надавала закарпатська говірка, а також розкомплексованість — поміж окремими мініятюрами хлопці танцювали у різних стилях, явно не маючи за плечима років тренувань, тому виходило кумедно, але дуже симпатично).
    У другому перемогли архітектори „Несучі конструкції” (9,8 бала) — неменш запальні у своєму виступі: два „випускники фестивалю” Ігор Допілко та Михайло Шикета створили неповторну атмосферу бурлеску-клоунади. Лише молода команда ІНЕМ „Файно є” значно відстала за кількістю балів (8) від усіх трьох майбутніх суперників-фіналістів (проте мала значну підтримку залу). Але це зовсім не применшує їхніх шансів на перемогу, адже КВН — абсолютно непередбачувана гра: якщо „На трьох” (ІГСН) у конкурсі „Візитка” просто „вистрелили” (їхнє привітання оцінили і глядачі, і журі — після першого конкурсу команда була на другому місці), то їхній СТЕМ розчарував, а флегматичний вихід енергетиків якраз і став їхньою „фішкою” та навіть вивів команду „Хай пре” на передові позиції; так само ніхто не чекав, що лідер останніх років ІКТА опиниться на останньому місці у перший день змагань.
    Їх не буде у фіналі
    Прогнозовано (бо новачки) програли ІНПП „Зідан” та ІЕПТ „Де логіка?”. Сатира „Механізатора” (ІІМТ) на Колегію та профком студентів і аспірантів, натяки на корупцію чомусь не розсмішили глядачів у залі — або тема не настільки актуальна для глядачів, або команді не вдалося підійти до неї з гумором. У першому півфіналі приблизно на одному рівні виступали „Деруни” (ІХХТ), „СНиП і Молот” (ІБІД), „Бігом” (ІКНІ), а другий півфінал аж три команди завершили з однаковим результатом: „Примати” (ІМФН), „М.О.Р.Г. — Міжстудентська організація радіотехнічних геніїв” (ІТРЕ), „На трьох” (ІГСН).
    Наболіле і студентське
    Якщо ведучий Вадим Струк намагався жартувати на студентську тематику (наприклад, „У вересні в сауни та на траси Львівщини поступило те, що не поступило у серпні у виші Львова”), то команди більше зачіпали инші теми — очевидно те, що більш наболіле: політика, зокрема, вибори (ІКНІ поєднали Хелловін із виборами до ВР); музична експансія хітів (кілер з ІХХТ не лишає слідів, бо замість зброї використовує навушники — вбиває жертву мега-популярним хітом); жарти на професійну тематику (будівельники клеять дівчат на цемент, а комп’ютерники пишуть свої жарти на мовах Java і C++, тому багатьом вони незрозумілі); маршрутки; заборона куріння; реаліті-шоу.
    Було у жартах і студентське життя: сесія по телефону (ІГДГ), „Студенти Львівської політехніки не вміють працювати, бо того не було в методичці” (ІГДГ); „Щоб не спати на сесії, студенти архітектори не вчаться цілий рік” (ІАРХ).
    І саме студентською історією про Ромео і Джульєтту (він після дискотеки в Біті, вона в гуртожитку, де „лицарю, у нас біда, на вахті знову та стара”) завершився другий півфінал. Й мораллю СТЕМу архітекторів можна підсумувати увесь фестиваль: „Хоча надворі осінь і журба, кохання й сміх продовжують життя”.

Тетяна ПАСОВИЧ