Home » Тижневик "Аудиторія" » Фантастичні і справжні мандри між світами й часами

Фантастичні і справжні мандри між світами й часами

Logo_AudytoriaСьогодні ввечері в актовій залі першого корпусу переможці „Весни Політехніки” отримають Кубок чемпіона фестивалю. Хто це буде, знає лише журі й оргкомітет (вчора відбулося підсумкове засідання суддівської колегії). Але хай для глядачів гала-концерту та для учасників „Весни…” це буде сюрпризом. Можливо, й одна з команд, які виступали минулого тижня.
    Казковий мюзикл
    До виступу геодезистів глядачі були особливо прискіпливі, адже ця команда попросила перенести свій концерт майже на місяць пізніше. Й однаково їм бракувало часу, щоб почати хоча би о 20-ій годині.
    Що ж, принаймні, створити відповідний до задуму й сюжету антураж команді ІГДГ вдалося. Здається, цей інститут став рекордсменом за кількістю змінних ширм — на кожне місце дії (країна чудес, підводне царство, зимовий ліс, королівство гномів) було інше тло, яке оперативно змінювалось завдяки „носіям”, котрі повертали всі декорації, перебуваючи всередині їх). Як і на виступі хіміків, усі учасники мали відповідні костюми.
    Геодезисти задумали справжній мюзикл: простий сюжет (тато читає казку доньці — її роль по черзі виконували Оксана та Христина Паляниці, вона засинає і, як і мріяла, потрапляє в чарівний світ, де мусить знайти різні предмети, аби перетворити Темного Короля — Іван Микуляк — назад на світлу й добру людину), багато пісень і танців.
    Команді вдалося створити відповідну атмосферу (великою мірою завдяки освітленню, музичному оформленню та спецефектам), але у вокальних та танцювальних номерах їм не вистачило якоїсь родзинки, відшліфованості рухів і голосів, аби мюзикл захопив. Цікавому задуму бракувало яскравих акцентів, щоб по-справжньому „вистрелити”. Але занурити всіх глядачів у світ казки з традиційним хепі ендом, коли добро в людині, в її серці (хай і завдяки якимось додатковим артефактам) врешті-решт перемагає зло, команді Інституту геодезії вдалося. І коли після вистави на сцену вийшло кількадесят учасників, це було справді класно.

Тетяна ПАСОВИЧ,
    член журі фестивалю