Home » 2021 » Січень

Monthly Archives: Січень 2021

Мова

Останні коментарі

  Асистентку кафедри вищої геодезії та астрономії відзначили на другому конкурсі Відзнаки імені Юрія Вербицького

  logo_nulp2_ukr

  В Україні оголосили переможця другого національного конкурсу Відзнаки імені Героя «Небесної Сотні» Юрія Вербицького.

  Про конкурс 2020 року

  Молоді вчені та студенти подали на конкурс статті, присвячені науковому доробку Юрія Вербицького. А громадська організація «Родина Героїв Небесної Сотні» спільно з Радою молодих вчених при Міністерстві освіти й науки України оголосила переможця.

  Роботи надійшли з таких закладів:

  • Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»;
  • сейсмічної станції «Королево» Карпатської дослідно-методичної сейсмологічної партії Відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики імені Субботіна НАН України.

  Членами журі конкурсу є провідні вчені галузі.

  Хто став переможцем

  Найкращою роботою визнали статтю «Просторово-часовий розподіл сейсмічності закарпатського внутрішнього прогину за результатами геофізичного моніторингу» Адальберта Ігнатишина, який за життя Вербицького зустрічався з ним на станції Королево.

  Кого ще відзначили

  Роботу асистентки кафедри вищої геодезії та астрономії Національного університету «Львівська політехніка» Софії Доскіч «Деформації земної кори Карпатського регіону за даними GNSS-спостережень», яка дає можливість встановити особливості просторового розподілу руху земної кори в цьому регіоні та в майбутньому створити регіональну геодинамічну модель Карпатської складчастої системи.

  Про Юрія Вербицького та відзнаку на його честь

  Юрій Вербицький був науковцем, працював інженером відділу сейсмічності Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України імені Суботіна у Львові, мав вчений ступінь кандидата наук. Випускник Інституту геодезії Львівської політехніки.

  Брав участь в Майдані, де спершу потрапив під обстріл гумовими кулями зі сторони силовиків. Згодом його викрали та у ніч на 22 січня 2014 року закатували за громадянську позицію.

  Відзнаку заснували на волонтерських засадах. Усі, хто долучаються до неї, прагнуть, аби праця Вербицького жила.
  Докладніше – у матеріалі Відомий переможець другої Відзнаки імені Юрія Вербицького на сайті 24 каналу.

   

  Аполлінарій Островський – доктор технічних наук, завідувач кафедри геодезії, заслужений діяч науки і техніки України

  logo_nulp2_ukr

  19 січня 1923 року народився Аполлінарій Львович Островський – доктор технічних наук, професор кафедри геодезії, заслужений діяч науки і техніки України.

  Упродовж 1977–1993 років очолював кафедру геодезії, багато років був керівником вченої Ради захисту докторських дисертацій з геодезії, активно працював у навчально-методичній Раді Мінвузу України, у редакційних колегіях усіх часописів з геодезії та інженерної геодезії, що видаються в Україні, був головним редактором наукового журналу «Геодинаміка».

  За свою плідну наукову, педагогічну та громадську діяльність професор Аполлінарій Островський був відзначений великою кількістю нагород. Він – автор понад 200 наукових праць, 11 авторських свідоцтв і патентів на наукові винаходи.

  Все своє життя Аполлінарій Львович присвятив єдиній, улюбленій професії. Свідченням цього є книга «Моє життя в геодезії», яку він написав в останні роки свого життя для молоді, з надією, що після її прочитання в молодого покоління виникне бажання опанувати професію геодезиста. Книга знайомить читача із життям відомого вченого: воєнними роками, навчанням та студентством, науковою та професійною діяльністю у Львівській політехніці. Спогади автора доповнюють архівні фото та жартівливі життєві історії.

   

  Визначено переможців Конкурсу монографій, підручників, навчальних посібників та довідкових видань 2020 року

  logo_nulp2_ukr

  Книжковий конкурс монографій, підручників, навчальних посібників та довідкових видань відбувається у Національному університеті «Львівська політехніка» щороку. Головні вимоги до видань-учасників: серед авторів мають бути науковці Політехніки; видання повинно витримати апробацію в науковому і навчальному процесі.

  Видавництво Львівської політехніки називає книжки, які перемогли в конкурсі 2020 року, зокрема – ті, що побачили світ у Видавництві.

   

  Категорії новин

  Майбутні події

  There are no upcoming Події at this time.

  Календар новин

  Січень 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Гру   Лют »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Опитування

  Чи вважаєте Ви потрібними повторні курси?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, картограф , робота
  jooble