Home » 2019 » Вересень

Monthly Archives: Вересень 2019

Мова

Останні коментарі

  ЗА ПОДВІЙНИМИ ДИПЛОМАМИ ВЧАТЬСЯ НАЙКРАЩІ

  Logo_Audytoria

  Завдяки багаторічній співпраці Інституту геодезії з Вищою школою м. Нойбранденбург (Німеччина) німецькі та українські бакалаври щороку беруть участь у практиках за обміном, магістри навчаються за програмою подвійних дипломів, а вже цьогоріч наші доктори філософії розпочинають навчатися в аспірантурі Вищої школи.

  13-й рік поспіль тісно та плідно співпрацюють факультет прикладних наук Вищої школи і кафедра вищої геодезії та астрономії. Тож традиційно щороку в червні наші бакалаври-геодезисти вирушають до Німеччини на науково-навчальні практики, а за два місяці німецькі студенти вже перебувають у Львівській політехніці. Тут вони працюють у лабораторіях, наукових установах, на електростанції, в астрономічній обсерваторії, на еталонному геодезичному обладнанні.

  Науковці та студенти-геодезисти Політехніки активно долучаються до участі у міжнародних конференціях, що відбуваються у Німеччині.

  — Наші студенти там проявляють себе на доволі високому рівні. Ми досліджуємо актуальну проблематику, на цій основі готуємо статті, публікуємо їх у німецьких та українських фахових журналах. Наші студенти зазвичай виборюють доволі високі місця, наприклад, цьогоріч один учасник здобув перемогу, другий — третє місце. Вони змагалися зі студентами з-понад 10-ти країн світу. Серед їхніх конкурентів були бразильці, болгари, сирійці, іспанці та, звісно, німці, — розповідає заступник директора ІГДГ з міжнародної наукової співпраці Ігор Тревого.

  У німецькому виші також активно стажуються аспіранти. І після завершення успішно захищають свої дисертації. Докторант Олег Іванчук після плідного стажування захистив докторську, а диплом отримав на останньому засіданні Вченої ради університету.

  Німецькі науковці також виявляють зацікавлення до наших наукових заходів і щороку приїжджають до Львівської політехніки на конференції. Особливу увагу вони приділяють участі у найбільшій щорічній геологічній конференції „Геофорум“.

  Щороку п’ятеро-шестеро найкращих магістрів-другокурсників вирушають до Німеччини на навчання за програмою подвійних дипломів. Зазвичай навчання побудоване так, що вони пів року слухають лекції, мають практичні заняття, лабораторні, а наступного семестру здійснюють дослідження на геодезичних підприємствах. Після завершення річного навчання наші студенти повертаються до Львівської політехніки і тут у присутності комісії українських та німецьких професорів, а також проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв›язків Львівської політехніки Олега Матвійківа захищають свої дипломні дослідження — окремо для підтвердження німецького диплома, окремо — для українського.

  Серед цьогорічних випускників, які 24 липня захистити подвійні дипломи, — Ірина Габлевич, яка навчалася за спеціальністю „коcмічний моніторинг Землі“. Дівчина розповідає, яким було її навчання у німецькому виші:

  — Усі дисципліни, які ми слухали, були на вибір. Однак закономірно, що обираєш близькі до свого фаху. Всі матеріали викладачі виставляють у віртуальне навчальне середовище. А ще всі предмети, навіть економічного чи комп’ютерного спрямування, які ми слухали, мають дотичність до геодезії. На тиждень у розкладі було 10–15 пар. Дуже багато практичних, лабораторних. Також робили вимірювання у печерах, шахтах. До кожного нашого студента було залучено німецького, який супроводжував і консультував.

  Особливість навчання у Вищій школі м. Нойбранденбург у тому, що магістерські роботи там готують на виробництві, а не в університеті. Для цього студентів на пів року скеровують до науково-дослідних закладів і виробничих установ.

  — Наші студенти готують дипломні дослідження надзвичайно високого рівня. Деякі представляють на конкурс молодих науковців у Німеччині. І здебільшого ці праці охоче публікують у німецьких фахових журналах, — наголошує Ігор Севірович.

  І нічого дивного у таких здобутках немає, адже до Німеччини їдуть вчитися найкращі — хто має високе місце в рейтингу, знає англійську мову на рівні не нижчому, ніж В2, а німецьку — А2 або В1.

  Тож із початком нового навчального року до Німеччини знову поїхали вчитися найкращі геодезисти магістратури Львівської політехніки.


   

  Ірина МАРТИН

   

  Студенти обирають приватні структури: геодезисти-політехніки хочуть практикуватися на сучасній апаратурі

  logo_nulp2_ukr

  Теоретичні знання дають добрі плоди, коли вони підкріплені практикою. Нині це дуже проблематичне питання розв’язує не лише керівництво Інституту геодезії, а й очільники кафедр, самі студенти.

  Так, студенти молодших курсів здобувають практичні навички на львівських теренах та в Бережанах, що на Тернопільщині. Старшокурсники вдосконалюють свої практичні навички в селі Оброшино чи території Львівської політехніки. Магістри, які вже відчули «смак» майбутньої спеціальності, для практик здебільшого обирають приватні організації, де на сучасній апаратурі здійснюють різні дослідження. А ще до послуг студентів – постійні супутникові станції GPS із міжнародним статусом.

  Цьогоріч 54 магістри стаціонару і заочного навчання кафедри кадастру територій спеціальності «Геодезія та землеустрій» практикувалися за спеціалізаціями «Землеустрій та кадастр» й «Оцінка землі та нерухомого майна».

  – Семеро магістрів погодилися на практику у державних установах, семеро вчилося оцінювати землю та нерухоме майно в Українській товарній біржі, а решта обрали приватні підприємства, бо там зарплатня (навіть для студентів) чимала, – говорить очільник кафедри професор Лев Перович. – До слова, у державних структурах є дуже багато вакансій, але наші випускники обирають саме приватні з чисто фінансових міркувань. Студенти практикуються й на нашій стаціонарній базі, зокрема у Галузевій науково-дослідній лабораторії з геодезичного забезпечення кадастру та управління природними ресурсами території України. Ми стежимо за тим, щоб наші практиканти, виконуючи цілий комплекс робіт, закріпили не лише теоретичні знання з фаху, а й економічні та юридичні. За ці декілька тижнів вони не лише досконало вивчають технічний бік справи, а й вчаться комунікувати з людьми, погодити ту чи іншу документацію, вміти опрацювати її, провести експертизу виконаної землевпорядної документації тощо. Тобто набувають тих навичок, яких ми не можемо їм дати під час навчального процесу. Талановитіших із них долучаємо до кафедральних робіт і досліджень. Так, разом провели інвентаризацію земель в Івано-Франківській області, у Стрілківській сільській раді на Стрийщині. У планах – визначення родючості земель для встановлення їхньої вартості, що нині дуже на часі, налагодження співпраці з потужним агрохолдингом ПП «Ротен», де студенти здобували б практичні навички тощо.

  Кафедра тісно співпрацює з Інститутом сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України (НААН), що в Оброшино. На їхньому полігоні бакалаври, після закінчення третього курсу, набувають навичок майбутніх технічних працівників.

  – Уже багато років упродовж чотирьох тижнів керую кваліфікаційною навчально-технічною практикою, яка частково відбувається в селі Оброшино, де студенти знайомляться зі структурою ґрунту, його типом тощо, – розповідає доцентка Віра Сай. – А вже у Львівській політехніці вони завершують її практикою зі землеустрою: вчаться складати технічну документацію, створювати проєкти, практично закріплюють теоретичні знання зі застосуванням сучасних електронних приладів. Дуже задоволена нинішніми практикантами: вони спраглі знань, хочуть здобути їх якнайбільше, особливо з програмного забезпечення, намагаються освоїти свою кваліфікацію і працювати за фахом. Впевнена, на старших курсах вони наберуться максимуму знань, розширять свій кругозір і стануть добрими фахівцями, адже кожен із них працює над своїм удосконаленням ще й самостійно.

  – У моєму студентському житті – це вже третя, фінальна практика на бакалавраті, – каже четвертокурсник Станіслав Гвоздінський. – Всі вони були дуже різні й кожна мала свою мету. Одну практикували у Львові, іншу – у Бережанах. Та саме остання закріпила наші річні теоретичні знання зі спеціалізації, яку ми обрали після другого курсу, тобто з кадастру та оцінки землі. В Оброшині ми брали проби ґрунту і вже в Політехніці їх вивчали. Також ми обмірювали ділянки на площі Львівської політехніки, присвоювали їм кадастрові номери, створювали різноманітні мапи, трасошукачами шукали підземні комунікації (труби, лінії електропередач, різні дроти). Скажу відверто, ця практика була непроста, адже надворі вирувало спекотне літо: хотілося пірнути у прохолодну воду чи сховатися десь у тіні густого карпатського лісу. Проте ми таки добре попрацювали, здобули не лише додаткові знання, а й велике задоволення від результатів практичних завдань. До того ж кожен із нас більше зрозумів свій фах, зіткнувшись з багатьма його формами роботи.

   

  ЯКІ ВАШІ ОЧІКУВАННЯ ВІД НАВЧАННЯ У ЛЬВІВСЬКІЙ ПОЛІТЕХНІЦІ?

  Logo_Audytoria

  Олена Грушко, студентка першого курсу Інституту геодезії:

  „Львів — перспективне місто“

  Своєю спеціальністю обрала геодезію, бо дуже люблю природу та все, що з нею пов’язано. Вступати до Політехніки мені порадив дядько. Я сама зі Сум, вступаючи, обирала між своїм рідним містом, а також Чернівцями, Дніпром, Києвом, Харковом, Львовом, але все-таки спинилася на останньому, бо це перспективне місто, яке відкриває багато можливостей та розташоване близько до кордону. Від студентського життя чекаю драйву, знайомств, нових друзів, емоцій та сліз щастя.

   

  На кафедрі вищої геодезії та астрономії Університету приймають гостей із Познанської політехніки

  logo_nulp2_ukr

  На початку навчального року на кафедрі вищої геодезії та астрономії Національного університету «Львівська політехніка» приймають гостей із Познанської політехніки.

  Польські студенти пройдуть у нашому університеті геодезичну практику щодо використання сучасних геодезичних технологій у будівництві великомасштабних споруд.

  А з керівником кафедри геодезії Познанської політехніки господарі плануватимуть перші кроки до реалізації програми подвійних дипломів за спеціалізаціями «Космічний моніторинг Землі» та «Космічна геодезія».

   

  Категорії новин

  Майбутні події

  There are no upcoming Події at this time.

  Календар новин

  Вересень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Сер   Жов »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

  Опитування

  Оцініть сайт Інституту геодезії

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, робота
  jooble