Home » Для студента

Category Archives: Для студента

Мова

Останні коментарі

  Геодезисти навчаються англійською: студентам ІГДГ вручили сертифікати про закінчення англомовного курсу

  logo_nulp2_ukr

  25 червня на кафедрі фотограмметрії та геоінформатики Інституту геодезії відбулося вручення сертифікатів за успішне завершення англійськомовного курсу.

  У весняному семестрі 2017/2018 навчального року кафедра ФГІ запровадила викладання навчальної дисципліни «Interpretation and processing of aerial and space images» («Інтерпретація та опрацювання аерокосмічних зображень») англійською мовою. Для Інституту геодезії це нове явище. Апробація пройшла успішно – студенти виконали весь обсяг завдань, успішно склали іспит англійською та отримали сертифікати, які це засвідчують.

  – Маємо дуже корисний досвід. Самотужки вивчати дисципліну іноземною мовою – важко, а коли ці особливості пояснює викладач – цікаво. У нас була українськомовна література, тому, якщо виникали труднощі з предметом через нерозуміння англійської – було легко їх усунути. Методичні вказівки, книжки, програми, лекції, презентації – все було забезпечено англійською. Повсякденна лексика дуже відрізняється від професійної, тому засвоєння фахової термінології значно розширює словниковий запас і підвищує рівень знання мови, – розповідає четвертокурсниця Мирослава Бяла.

  Робота над впровадженням англійськомовного викладання тривала не один рік. Залучені викладачі, зокрема Ірина Заяць та Любов Бабій, проходили підвищення кваліфікації за кордоном у рамках міжнародної співпраці інституту й кафедри та отримали відповідні сертифікати. Для відбору студентів, які виявили бажання вивчати дисципліну англійською, організували пробні лекції й тестування. Внаслідок було сформовано групу з 12 осіб, розроблено робочу програму та навчально-методичний комплекс для віртуального навчального середовища англійською мовою.

  Ініціатива викладання англійською викликала велику зацікавленість серед студентів Інституту геодезії, тому на кафедрі ФГІ було вирішено запровадити у 2018/2019 навчальному році англійськомовне викладання ще трьох дисциплін (двох – для бакалаврів та однієї – для магістрів). Нині вже сформовано групи студентів і розроблено програми курсів.

  Також двох студенток кафедри, Мирославу Бялу та Юлію Парійчук, нагородили сертифікатами лауреатів міжнародного конкурсу студентських наукових робіт, що організував Краківський сільськогосподарський університет.

   

  Студентство обрало нових лідерів

  Logo_Audytoria

  Таємним голосуванням, із дотриманням усіх виборчих процедур найактивніша студентська молодь Львівської політехніки обрала нових лідерів.

  Вибори голови Колегії студентів нашого університету та голів колегій і профбюро студентів навчально-наукових інститутів відбуваються щороку. Попередньо проходить передвиборна агітаційна кампанія, яку, щоправда, далеко не всі використовують. Та здебільшого ті, хто балотується на ці посади вже показали свої вміння і здібності в роботі зі студентами, в організуванні різноманітних заходів. Тобто про них найкраще свідчить їхня діяльність.

  Отож, головою Колегії студентів удруге стала студентка ІЕСК Анастасія Вакарчук.
  А колегії і профбюро студентів очолять:
  ІАПО — Ольга Легка 97,6%;
  ІАРХ — Катерина Штомпель 51,4%;
  ІБІД — Максим Малик 91,1%;
  ІГДГ — Станіслав Гводзінський 100%;
  ІГСН — Ольга Ковальова 59,8%;
  ІЕСК — Катерина Золотарьова 100%;
  ІІМТ — Оксана Осійчук 52,9%;
  ІКНІ — Олексій Пухта 94,5%;
  ІКТА — Тарас Чура 95,8%;
  ІМФН — Марина Шаповал 84,5%;
  ІНЕМ — Назар Макарець 100%;
  ІНПП — Роман Матіїшин 71,2%;
  ІППТ — Юрій Присташ 57,9%;
  ІСТР — Олександра Олішевська 100%;
  ІТРЕ — Сергій Мельников 51,9%;
  ІХХТ — Ксенія Власюк 94,9%.

   

  Вітання з Днем студента від викладачів Інституту геодезії

   

  Колегія та профбюро студентів Інституту геодезії з перших днів допомагатиме першокурсникам

  logo_nulp2_ukr

  Колегія та профбюро студентів Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» щиро вітає першокурсників із початком навчального року.

  Орган студентського самоврядування Інституту з перших днів буде всіляко заохочувати у новачків прагнення до знань, творчу ініціативу, допомагатиме у досягненні їхніх цілей. Для цього вже підготовлено корисні посилання для першокурсників Інституту геодезії Львівської політехніки.

   

  Мережеві та інтернет ресурси НУ “Львівська Політехніка”

  У НУ “Львівська Політехніка”
  доступ до всіх мережевих та інтернет ресурсів здійснюється за одним логіном і паролем.

  Облікові записи для ВСІХ студентів (всіх форм навчання) сформовано за одними правилами:
  Логіни сформовано за таким правилом:

  для бакалаврів – ІМ’Я.ПРІЗВИЩЕ.НАПРЯМ.РІК_ВСТУПУ
  для спеціалістів – ІМ’Я.ПРІЗВИЩЕ.sНАПРЯМ.РІК_ВСТУПУ
  для магістрів – ІМ’Я.ПРІЗВИЩЕ.mНАПРЯМ.РІК_ВСТУПУ

  де Ім’я, Прізвище і Напрям записуються транслітерацією. Якщо не впевнені в вірності Перевірте транслітерацію

  Пароль: дата народження у форматі ДД.ММ.РРРР 

  Приклад: Iryna.Supyk.HD.2016     Mariia.Boiko.sHD.2017    Inna.Tuchak.mHD.2017

  Якщо у Вас немає такого логіну, або забули пароль звертайтесь до Вашого інститутського системного адміністратора (Наводич Михайло Богданович, 604 аудиторія ІІ навчального корпусу).


  Логіни для студентів Інституту геодезії 2017 року вступу

  Логіни для студентів Інституту геодезії 2018 року вступу

   

  Нові знання, нові знайомі, нові культури: випускники Інституту геодезії продовжують навчання за кордоном

  «Усе це почалося з Інституту геодезії Львівської політехніки. Спочатку практики, конференції, а потім – пішло далі й далі… Основний поштовх до розвитку мені дав мій інститут, за що я дуже вдячний», – каже Анатолій Надольський, випускник Інституту геодезії Політехніки. Зараз він навчається за магістерською програмою в Жешувській вищій інженерно-економічній школі, звідки за програмою «Еразмус+» й поїхав до Туреччини. Сьогодні Анатолій розповідає про свій іноземний досвід.

  – Разом із ще одним випускником ІГДГ Сергієм Риженком ми були на навчанні в Туреччині 5 місяців: місто Трабзон, у північно-східній частині країни, за 200 км від кордону з Грузією. Навчалися в Чорноморському технічному університеті (Karadeniz Technical University). Це великий виш, там близько 45 тис. студентів. Геодезичне відділення в університеті не основне і має небагато студентів.

  Ми вивчали дві геодезичні дисципліни – мікрогеодезичні мережі та часову обробку вимірювань. Один із предметів фактично був у формі репетиторства: ми із Сергієм приходили до викладача, він розповідав, пояснював, давав нам матеріали. Доводилось бачити роботизовані тахеометри, нівеліри, з якими працювали тамтешні студенти, однак ми з приладами справи не мали. Навчання було повністю англомовне, попередньо ми освоїли англійську термінологію; викладачі – з високим рівнем знання мови – тож і я підтягнув свою англійську.

  Мешкали ми в кампусі, у гуртожитку для іноземців. У нас були великі апартаменти, комфортні, дуже просторі. Серед обмежень хіба такі: повертатись у гуртожиток до півночі і не приводити гостей. За нами був закріплений турецький студент, який за потреби допомагав залагодити всі питання, що виникали. Крім нас, було ще п’ятеро еразмус-студентів з інших країн: Чехії, Литви, Білорусі, Іспанії. Ми всі жили по сусідству, разом проводили час.

  Мали нагоду побачити, що таке Рамадан – священний для мусульман місяць, який почався 5 червня. Спочатку нам було дивно, незвично бачити дівчат, жінок у хіджабах чи навіть повністю вбраних у чорне студенток чи туристів із арабських країн, але згодом – звикли. Скуштували дуже смачної турецької традиційної їжі. Турки загалом гостинні та приємні. Хіба що інколи виникали мовні труднощі, бо там багато хто не розуміє англійської.

  Оскільки було достатньо вільного часу, ми активно подорожували: Греція, Грузія, Азербайджан, Болгарія. Дуже сподобалася Греція: лагідний клімат, усі розуміють англійську, гарна природа, море, дуже красиві Афіни. У Грузії неймовірно привітні, гостинні та відкриті люди. Загалом азійські країни – це яскравий контраст із Європою; там живуть зовсім по-іншому. Після такої поїздки світогляд дуже змінюється: ти розумієш, що поза Україною є щось інше, цікаве.

   

  Нові знання, нові знайомі, нові культури

  Logo_Audytoria

  „Усе це почалося з Інституту геодезії Львівської політехніки. Спочатку практики, конференції, а потім — пішло далі й далі… Основний поштовх до розвитку мені дав мій інститут, за що я дуже вдячний“, — каже Анатолій Надольський, випускник Інституту геодезії Політехніки. Зараз він навчається за магістерською програмою в Жешувській вищій інженерно-економічній школі, звідки за програмою „Еразмус+“ й поїхав до Туреччини. Сьогодні Анатолій розповідає про свій іноземний досвід.

  — Разом із ще одним випускником ІГДГ Сергієм Риженком ми були на навчанні в Туреччині 5 місяців: місто Трабзон, у північно-східній частині країни, за 200 км від кордону з Грузією. Навчалися в Чорноморському технічному університеті (Karadeniz Technical University). Це великий виш, там близько 45 тис. студентів. Геодезичне відділення в університеті не основне і має небагато студентів.

  Ми вивчали дві геодезичні дисципліни — мікрогеодезичні мережі та часову обробку вимірювань. Один із предметів фактично був у формі репетиторства: ми із Сергієм приходили до викладача, він розповідав, пояснював, давав нам матеріали. Доводилось бачити роботизовані тахеометри, нівеліри, з якими працювали тамтешні студенти, однак ми з приладами справи не мали. Навчання було повністю англомовне, попередньо ми освоїли англійську термінологію; викладачі — з високим рівнем знання мови — тож і я підтягнув свою англійську.

  Мешкали ми в кампусі, у гуртожитку для іноземців. У нас були великі апартаменти, комфортні, дуже просторі. Серед обмежень хіба такі: повертатись у гуртожиток до півночі і не приводити гостей. За нами був закріплений турецький студент, який за потреби допомагав залагодити всі питання, що виникали. Крім нас, було ще п’ятеро еразмус-студентів з інших країн: Чехії, Литви, Білорусі, Іспанії. Ми всі жили по сусідству, разом проводили час.

  Мали нагоду побачити, що таке Рамадан — священний для мусульман місяць, який почався 5 червня. Спочатку нам було дивно, незвично бачити дівчат, жінок у хіджабах чи навіть повністю вбраних у чорне студенток чи туристів із арабських країн, але згодом — звикли. Скуштували дуже смачної турецької традиційної їжі. Турки загалом гостинні та приємні. Хіба що інколи виникали мовні труднощі, бо там багато хто не розуміє англійської.

  Оскільки було достатньо вільного часу, ми активно подорожували: Греція, Грузія, Азербайджан, Болгарія. Дуже сподобалася Греція: лагідний клімат, усі розуміють англійську, гарна природа, море, дуже красиві Афіни. У Грузії неймовірно привітні, гостинні та відкриті люди. Загалом азійські країни — це яскравий контраст із Європою; там живуть зовсім по-іншому. Після такої поїздки світогляд дуже змінюється: ти розумієш, що поза Україною є щось інше, цікаве.


  Ірина ШУТКА

   

  У пошуках скарбів і Європи: Не встидайся — то ІГДГ, не встидайся — то Україна

  Logo_Audytoria

  Наступного дня, 7 квітня, на сцену актової зали І корпусу Львівської політехніки вийшли студенти Інституту геодезії. Вийшли заздалегідь означеної в програмці години, та початок усього дійства „Лесик-єв роінтегратор“ настав аж перед дев’ятою вечора — на 50 хвилин пізніше, ніж обіцялось глядачам! Чому ж так довго довелося чекати? Пояснення тут може бути поблажливим: та що з них візьмеш, студенти, звикли зволікати до останнього, щось не вивчили, щось забули… І справді, глянувши одним оком (щоб не зурочити) і послухавши одним вухом (все-таки звук був
  потужний) довгу генеральну репетицію, аж запереживала: інструменти не настроєні, актори у мікрофон говорити не навчені, експресія або не та, або не там, або недостатня, нюанси не враховані… Однак, коли, нарешті, пролунав гук трембіти (гість Любомир Кушлик) і відкрилися куліси, все стало на свої місця. З другого боку: а повага до глядачів, до їхнього терпіння й часу?
  Загалом — було смішно. Виступ ІГДГ побудував „за мотивами реальних подій та книги Андрія Любки „Карбід“. Усі події крутилися довкола ідеї інтеграції в Європу: в закарпатському Медведові є все, крім пам’ятника студентові, а „поставити пам’ятник — це найкраще, що можна зробити для України“. А ще — прорити тунель на кордоні, для контрабанди. Лесик (Назар Чередарик), Іштван (Радомир Герасимчук) і мер Золтан Степанович (Олександр Пашковенко) — герої, в чию адресу лунало найбільше оплесків. Голова журі Ігор Гулюк, підсумовуючи побачене: „Виступом геодезистів задоволений, хоч їхня візитка обіцяла більше. На виступі ІЕСК мені було трохи нуднувато — бракувало яскравих
  номерів і вставок. Але загалом, зважаючи на візитки, є надія, що далі буде цікавіше“.


   

  Наталя ЯЦЕНКО

   

  Відкриття традиційного фестивалю студентської творчості «Весна політехніки 2016»

  fest_vp-2016

  Упродовж квітня-травня 2016 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбуватимуться заходи 56-го традиційного фестивалю студентської творчості «Весна політехніки 2016».

  Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 30 березня, а закриття – 26 травня 2016 року.

   

  Обрано Міс геодезії 2016!

  9PDIu4Q3vIU

  Міс геодезії 2016 стала студентка ГД-14 Сіра Олександра

   

  Категорії новин

  Календар новин

  Травень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Кві    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  

  Опитування

  Оцініть сайт Інституту геодезії

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, робота
  jooble