Home » Кафедра кадастру територій

Category Archives: Кафедра кадастру територій

Мова

Останні коментарі

  Студенти обирають приватні структури: геодезисти-політехніки хочуть практикуватися на сучасній апаратурі

  logo_nulp2_ukr

  Теоретичні знання дають добрі плоди, коли вони підкріплені практикою. Нині це дуже проблематичне питання розв’язує не лише керівництво Інституту геодезії, а й очільники кафедр, самі студенти.

  Так, студенти молодших курсів здобувають практичні навички на львівських теренах та в Бережанах, що на Тернопільщині. Старшокурсники вдосконалюють свої практичні навички в селі Оброшино чи території Львівської політехніки. Магістри, які вже відчули «смак» майбутньої спеціальності, для практик здебільшого обирають приватні організації, де на сучасній апаратурі здійснюють різні дослідження. А ще до послуг студентів – постійні супутникові станції GPS із міжнародним статусом.

  Цьогоріч 54 магістри стаціонару і заочного навчання кафедри кадастру територій спеціальності «Геодезія та землеустрій» практикувалися за спеціалізаціями «Землеустрій та кадастр» й «Оцінка землі та нерухомого майна».

  – Семеро магістрів погодилися на практику у державних установах, семеро вчилося оцінювати землю та нерухоме майно в Українській товарній біржі, а решта обрали приватні підприємства, бо там зарплатня (навіть для студентів) чимала, – говорить очільник кафедри професор Лев Перович. – До слова, у державних структурах є дуже багато вакансій, але наші випускники обирають саме приватні з чисто фінансових міркувань. Студенти практикуються й на нашій стаціонарній базі, зокрема у Галузевій науково-дослідній лабораторії з геодезичного забезпечення кадастру та управління природними ресурсами території України. Ми стежимо за тим, щоб наші практиканти, виконуючи цілий комплекс робіт, закріпили не лише теоретичні знання з фаху, а й економічні та юридичні. За ці декілька тижнів вони не лише досконало вивчають технічний бік справи, а й вчаться комунікувати з людьми, погодити ту чи іншу документацію, вміти опрацювати її, провести експертизу виконаної землевпорядної документації тощо. Тобто набувають тих навичок, яких ми не можемо їм дати під час навчального процесу. Талановитіших із них долучаємо до кафедральних робіт і досліджень. Так, разом провели інвентаризацію земель в Івано-Франківській області, у Стрілківській сільській раді на Стрийщині. У планах – визначення родючості земель для встановлення їхньої вартості, що нині дуже на часі, налагодження співпраці з потужним агрохолдингом ПП «Ротен», де студенти здобували б практичні навички тощо.

  Кафедра тісно співпрацює з Інститутом сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України (НААН), що в Оброшино. На їхньому полігоні бакалаври, після закінчення третього курсу, набувають навичок майбутніх технічних працівників.

  – Уже багато років упродовж чотирьох тижнів керую кваліфікаційною навчально-технічною практикою, яка частково відбувається в селі Оброшино, де студенти знайомляться зі структурою ґрунту, його типом тощо, – розповідає доцентка Віра Сай. – А вже у Львівській політехніці вони завершують її практикою зі землеустрою: вчаться складати технічну документацію, створювати проєкти, практично закріплюють теоретичні знання зі застосуванням сучасних електронних приладів. Дуже задоволена нинішніми практикантами: вони спраглі знань, хочуть здобути їх якнайбільше, особливо з програмного забезпечення, намагаються освоїти свою кваліфікацію і працювати за фахом. Впевнена, на старших курсах вони наберуться максимуму знань, розширять свій кругозір і стануть добрими фахівцями, адже кожен із них працює над своїм удосконаленням ще й самостійно.

  – У моєму студентському житті – це вже третя, фінальна практика на бакалавраті, – каже четвертокурсник Станіслав Гвоздінський. – Всі вони були дуже різні й кожна мала свою мету. Одну практикували у Львові, іншу – у Бережанах. Та саме остання закріпила наші річні теоретичні знання зі спеціалізації, яку ми обрали після другого курсу, тобто з кадастру та оцінки землі. В Оброшині ми брали проби ґрунту і вже в Політехніці їх вивчали. Також ми обмірювали ділянки на площі Львівської політехніки, присвоювали їм кадастрові номери, створювали різноманітні мапи, трасошукачами шукали підземні комунікації (труби, лінії електропередач, різні дроти). Скажу відверто, ця практика була непроста, адже надворі вирувало спекотне літо: хотілося пірнути у прохолодну воду чи сховатися десь у тіні густого карпатського лісу. Проте ми таки добре попрацювали, здобули не лише додаткові знання, а й велике задоволення від результатів практичних завдань. До того ж кожен із нас більше зрозумів свій фах, зіткнувшись з багатьма його формами роботи.

   

  Technology of optimal site selection for solar photovoltaic power plants using gis and remote sensing techniques

  Колектив кафедри кадастру територій вітає авторів із виходом монографії

  «TECHNOLOGY OF OPTIMAL SITE SELECTION FOR SOLAR PHOTOVOLTAIC POWER PLANTS USING GIS AND REMOTE SENSING TECHNIQUES» (Технологія оптимального розташування сонячних електростанцій на основі дистанційного зондування та ГІС-технологій) (англійська мова):

  • д.т.н., проф. Перовича Лева Миколайовича – завідуючого кафедрою Кадастру територій;
  • Кереуш Дар’ю Іванівну – аспірантку кафедри Кадастру територій.

  Без імені

  Монографія присвячена проблемі ефективного і раціонального використання малопродуктивних та деградованих земель для цілей сонячної енергетики. Викликає значний науковий і практичний інтерес, як у вітчизняних так і зарубіжних фахівців та є вагомим внеском в розвиток раціонального використання природних ресурсів.

   

  Вітаємо доцента кафедри Кадастру території Губара Юрія Петровича

  Вітаємо!

  Доцента кафедри Кадастру території Губара Юрія Петровича із захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук на тему: «Геодезичне забезпечення та удосконалення методів і моделей оцінки нерухомості» за спеціальністю 05.24.04 – кадастр і моніторинг земель, захист якої відбувся 14 березня 2019р. у Національному університеті «Львівська політехніка»

  3.Gubar

  Колектив кафедри кадастру територій бажає Вам міцного здоров’я, щастя, радості, тепла, благополуччя та достатку, подальших успіхів і досягнень у науковій та професійній діяльності, реалізації всіх творчих задумів!

  Нехай Ваша життєва нива й далі колоситься успіхами, врожаїться добрими справами!

   

  Відгуки студентів, викладачів, працівників, випускників, відомих осіб

  Кереуш Дар’я

  Аспірант

  Кафедра кадастру територій

  Коротка цитата: «Навчаючись тут, ви отримаєте високий професійний рівень знань, зможете прийняти участь у міжнародних програмах обміну між університетами Німеччини та Польщі»

  Повний відгук: За період навчання проходила дві міжнародні практики – у Вищій школі м. Нойбранденбурґ (Німеччина) та у Природничому університеті м. Вроцлав (Польща), отримувала академічну стипендію Президента України, за українсько-німецькою програмою подвійних дипломів  навчалася у Вищій школі м. Нойбранденбурґ (Університет прикладних наук) та здобула другий диплом магістра за спеціальністю «Геодезія та геоінформатика».

  Спільна українсько-німецька програма подвійних дипломів нашого інституту у рамках проекту ERASMUS+ надає можливість підвищення кваліфікації та рівня знань англійської й німецької мов, перспективу працевлаштування в країнах Євросоюзу або ж подальшого наукового розвитку – вступу до аспірантури.

  Навчання на нашій кафедрі відкриває двері у світ можливостей  – здобути якісні професійні знання у сферах «Землеустрій та кадастр» та «Оцінка землі та нерухомого майна», досвід застосування новітніх технологій на практиці, бути кваліфікованим та конкурентоспроможним працівником на українському та міжнародному ринках праці.

  Викладачі нашої кафедри та інституту – висококваліфіковані спеціалісти, які радо підтримують ініціативи студентів.

  За роки навчання мені найбільше запам’яталися навчально-наукові практики, під час яких ми виконували кадастрові зйомки місцевості, планування розвитку територій, формували технічну документацію із землеустрою, рахували нормативну і експертну грошову оцінку земель та нерухомого майна.

  Я раджу абітурієнтам вступати до Львівської політехніки на кафедру кадастру територій. Навчаючись тут, ви отримаєте високий професійний рівень знань за спеціальністю і не тільки, зможете прийняти участь у міжнародних програмах обміну між університетами Німеччини та Польщі.

   

  I етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності Землеустрій та кадастр

  6 березня 2019 року пройшов I етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності Землеустрій та кадастр. Всього в олімпіаді взяло участь 17 студентів. Призерами стали:

  1-е місце – Бучелюк Ксенія (студ. гр. ГДЗК – 12);

  2-е місце – Пашковенко Олександр (студ. гр. ГДЗК – 11);

  3-є місце – Лісняков Сергій (студ. гр. ГДЗК – 11).

  Призерів скеровано на ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади, який відбуватиметься у травні 2019р. у Харківському національному аграрному університеті імені В.В.Докучаєва (м. Харків).

   

  Кафедра кадастру територій Політехніки здійснюватиме професійну підготовку землевпорядників та геодезистів

  Відповідно до угоди з Держгеокадастру України від 27.12.2015 р. № 117-Г на базі кафедри кадастру територій Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» здійснюватиметься професійна підготовка та підвищення кваліфікації оцінювачів земельних ділянок, інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів.

  Телефон для довідок: +38 (032) 258-26-31, контактна особа – Тетяна Валеріївна.

   

  Захист дисертаційної роботи Маланчук Марії Степанівни

  27 вересня 2013 р. о 12-ій годині в ауд. 502 ІІ навчального корпусу відбудеться захист дисертаційної роботи Маланчук Марії Степанівни на тему:

  “КАДАСТРОВА ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ ЗЕМЕЛЬ, ПОРУШЕНИХ ПРОМИСЛОВИМИ РОЗРОБКАМИ РОДОВИЩ СІРКИ”

  представленої на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.24.04 – кадастр і моніторинг земель

  Науковий керівник: д. с-г. н., професор Панас Ростислав Миколайович, професор кафедри кадастру територій Національного університету „Львівська політехніка”;

  Офіційні опоненти:

  д.т.н., професор Петраковська О.С., завідувач кафедри землевпорядкування і кадастру Київського національного університету будівництва і архітектури;

  к.е.н, доцент Таратула Р.Б., доцент кафедри земельного кадастру Львівського національного аграрного університету.

  Учений секретар спеціалізованої вченої ради Д 35.052.12 к.т.н., доцент Б.Б. Паляниця

   

  Захист дисертаційної роботи Ванчури Романа Богдановича

  27 вересня 2013 р. о 10-ій годині в ауд. 502 ІІ навчального корпусу відбудеться захист дисертаційної роботи Ванчури Романа Богдановича на тему:

  “КАДАСТРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОБІТ НА ЗЕМЛЯХ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ”

  представленої на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.24.04 – кадастр і моніторинг земель

  Науковий керівник: д.т.н., професор Перович Лев Миколайович, завідувач кафедри кадастру територій Національного університету “Львівська політехніка”;

  Офіційні опоненти:

  д.т.н., доцент Мельничук О.Ю., завідувач кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики Національного університету водного господарства та природокористування;

  к. е. н, професор Лоїк Г. К., завідувач кафедри земельного кадастру Національного університету біоресурсів і природокористування України.

  Учений секретар спеціалізованої вченої ради Д 35.052.12 к.т.н., доцент Б.Б. Паляниця

   

  Науково-практична конференція «Актуальні питання оцінки в Україні»

  26 жовтня 2012 року о 8:30 в актовій залі головного корпусу відбудеться науково-практична конференція «Актуальні питання оцінки в Україні». Запрошуються всі бажаючі.

   

  Науково-практична-конференція «Кадастр в глобальному та локальному вимірі»

  23-25 листопада 2012 року – проведення ювілейної науково-практичної конференції «Кадастр в глобальному та локальному вимірі», присвяченої 10-річчю створення кафедри кадастру територій. Запрошуються всі бажаючі.

   

  Категорії новин

  Майбутні події

  There are no upcoming Події at this time.

  Календар новин

  Серпень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Кві    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  

  Опитування

  Оцініть сайт Інституту геодезії

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...

  Свята

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Курс валют

  Вакансії

  Робота геодезист, землевпорядник, маркшейдер, фотограмметрист, робота
  jooble